2012 m. vasario 13 d., pirmadienis
Septyniolikta dalis. "Alaus namai"
Šiek tiek užtrukom. Kaip teigia Merfio dėsnio viena versija: motina gamta yra kalė. Taigi, pasiuntusi mums reiškinį hidrometeorolgų įvardijamą speigu, paliko mus savarnakiškai ir gūdžiai gurkšnoti alų prie balanos. Bet speigas atlėgo ir po savaitės pertraukėlės patraukėm link baro. Šįkart padarėm paėdimą kinų restorane priešais „Alyno“ pardotuvę Jogailos gatvėje, pabandydami suvokti, kodėl ten dažnai lankosi bruolis. Nežinau ar supratom, bet pavalgėm ir patraukėm link mūsų taikinio. Jakšto gatvėje turėjo laukti mūsų „Muzikinis rūsys“. Na ant durų buvo iškaba su koncertų grafiku vasario mėnesiui (bet neaišku kurių metų), iš išorės degė lempos, bet durys užrakintos. Šviesa dega, namuose nieko nėr, mintyse skamba Tvinpykso melodija, ausyse niekas neskamba, nes jas graužia ~-15 Celsijaus skalės temperatūra, ką daryt?! Ką, ką... reik imt „Alaus namus“!
View Larger Map
Vytukas sakęsis, kad dar ten nebuvęs, tai buvo pretekstas. Pirmyn! Mikliai kirtome Lukiškių aikštę ir pasimatė saujelė žmonių, besibūriuojančių ties pusrūsiu. Pranėrėme į apačią ir prasidėjo pasirinkimai: prie baro ar imam staliuką. Paimėm barą. O kad būtų jauku, lyg pas mamą, užsisakėm „Varniukų“ alaus. Pirmoji pažintis su tuo alum įvyko būtent „Alaus namuose“ ir gražiai tęsiasi iki šiol. Pilstomas alus po 5-taką už puslitrį, kaimiškas po 4,5lt už 0,4l, bonkos (daug daug daug rūšių) įvairiai.
Įpusėjus pirmą bokalą įvyko netikėtas dalykas: Vytukas prisiminė (lyg ir), kad jau buvo lankęsis šitam bare. Šokas, panika ir išlyditi reidininkų veidai, bet negi dabar išeisi – likom. Ties antru bokalu (būgnų tratėjimas) atlikom garbingą pareigą ir pasveikinom Gintarą su pasenėjimu. Užbėgsiu už akių ir pasidžiaugsiu, kad viena iš dovanų nebuvo prasukta ir penktadienį galėjome kibti į darbus. O alaus namuose ėmėm alų po alaus tarpuose šniokšdami Nachos su aštriu padažu (6lt) ar keptą duoną (nepamenu lt). Fone mūsų ir publikos aistras kaitino Žalgirio Barsos krepšinio rungtynės, gaila, kad ne futbolo. Dar buvo pašnekesiu apie audringą jaunystę, kurias galima pasakoti tik bare atitinkamai publikai. Beje publikoje, visi, išskyrus Vytuką, rado su kuo pasisveikinti ir persimesti žodžiu. Aiškiai mūsų kalibro baras. Beje, turiu pagirti kaskart mane nustebinantį „Senolių“ alų (3lt už 0,3l 7% gėrį).
Kaip ir dažniausiai, „Alaus namuose“ neapsieta ir be linksmybių: svyruojantis, subtilaus negrožio vyrukų duetas paeiliui kabino šalia sedėjusių merginų porelę. Po antrojo bandymo, nusprendėm, kad dabar mūsų eilė, bet tik linksmai pasijuokėm ir likom ištikimi vyru ir alaus kompanijai.
Aptarus barų reido aktualijas, viziją ir misiją išsiskirstėm namo. Buvo smagu. Kaip nebus. Juk „Alaus namai“ yra baras iš pirmo žvilgsnio. Smagu ateit, atsisėst ir rasti „Varniukų“. Kaip pirmą kartą... Gera kaip pas mamą, tik be mamos. Nykštys į viršų, o iš paskos ir bokalas .
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
nu jo, apie šitą nėr daug ką ir rašyt :)
AtsakytiPanaikintiRašyt yra ką, vien karkos skonio aprašą galima ištęst nelyg V.M.Putino "Altorių šešėlių" varpo gaudimo niuansus. Bet geriau tą laiką paskirt kam nors prasmingesniam, kaip antai sėdėjimui "Alaus namuose" ;)
PanaikintiPo mano nebaisiai turtingos ir malonios barų vizitavimo patirties "Alaus namai" Vilniuje buvo kaip gaivaus oro gurkšnis kabant kilpoje: nežinai, džiaugtis ar liūdėt, kad jis yra, bet gal jau paskutinis...
AtsakytiPanaikintiPrašau plačiau: dėl ko džiaugtis, dėl ko liūdėt? Negi dabar spėliot reiks? :)
PanaikintiDžiaugtis - kad yra alunamis (super muzika bent jau rock-konco metu buvo, super alus, geros kainos, su barmenais susitart galima), o liūdėt - kad proga vėl ten užsukti greit nepasitaikys.
AtsakytiPanaikinti